Warsztat budowania domy kopułowe SuperAdobe i AirCrete

_Eko Bio-Dome z Alosha Lynov https://www.bioveda.co/
Czy chciałbyś zbudować własny dom kopułowy wg. zasad Świętej Geometrii, który potrafi ochronić ciebie i twoją rodzinę przed promieniowaniem elektromagnetycznym i mikrofalowym? Dom odporny na trzęsienia ziemi, huragany i burze, który posiada podziemny rezerwuar z zapasem wody na 4-miesiące?
Czy chciałbyś nauczyć się konstruować biologiczną oczyszczalnię ścieków, pozwalającą na 7-krotne, ponowne wykorzystanie wody?

Woda ta może być użyta następnie w biocenotycznym oczku wodnym lub basenie.Nie potrzebujesz przy tym dużo pieniędzy, ponieważ najważniejsza jest tym razem twoja wiedza i wyobraźnia, sprawne ręce, dużo ziemi, piasku i worków, trochę drutu i cementu..To właśnie najtańsze metody budowania domów kopułowych – SuperAdobe i Aircrete pozwoliły już wielu ludziom stworzyć własny raj na ziemi. Koszty takiego domu nie przekraczają ceny 10 tys $.

Ty też możesz nauczyć się tego wszystkiego już w lipcu na warsztatach, które poprowadzi w Krakowie Alosha Lynov z Johannesburga. https://www.bioveda.co/

Alosha studiując innowacyjne techniki biobudownictwa u znanych architektów, takich jak Michael Reynolds czy Nader Khalili tworzył jednocześnie w północnej dzielnicy Johannesburga ośrodek edukacyjny BioVeda. Opanował te niezwykłe metody budowy, aby edukować następnych pasjonatów biobudownictwa. Jego pasja, charyzma i zaangażowanie powodują, że każdy warsztat z nim jest wspaniałym przeżyciem, a wracając do domu jesteśmy bogatsi o nowe umiejętności.

Warsztat odbędzie się w II połowie sierpnia w Tyńcu pod Krakowem w siedzibie Ekocentrycy_Holistyczna Architektura, prowadzonego przez arch.Barbarę Wojtkowską. Nasze biuro specjalizuje się w zdrowych, innowacyjnych metodach bio-budownictwa. Stosujemy tynki gliniane, wypełnienia ścian materiałami odpadowymi rolnictwa. W 2013 r. wypromowaliśmy w Polsce konopie przemysłowe jako materiał budowlany, zwłaszcza metodę budowania z kompozytu wapienno-konopnego, nazwaną przez jej twórcę – prof. Toma Woolly’ego “Hempcrete”. Barbara zaprojektowała w 2011 r. pierwszy w Polsce autonomiczny dom typu earthship, zrealizowany w Mierzeszynie pod Pruszczem Gdańskim oraz w 2015r. pierwszy budynek w Polsce z modułów słomianych firmy Ecococon.
 
To jedyne warsztaty, na których możecie nauczyć się wielu innowacyjnych, szybkich, tanich i zdrowych metod budowania !
 

Metoda budowania z ubijanej ziemi SuperAdobe, realizowana w klimacie środkowo europejskim wymaga odpowiedniej izolacji ścian domu, będziemy więc tym razem testować różne techniki izolowania na ścianach z ubijanej ziemi. Uczestnicy poznają prawidłowe wykonane technologii Hempcrete©, będziemy wykonywać również tynki gliniane i wapienne.

SuperAdobe (worki wypełnione ubijaną ziemią, używane do budowania ścian domu , ścian zbiorników na wodę lub na oczyszczalnię ścieków)
AirCrete – lekkie, własnoręcznie na miejscu budowy produkowane bloczki z piany i cementu, pozwalające tworzyć okrągłe formy domku kopułowego.
Hempcrete©– kompozyt wapienno-konopny pozwalający budować trwałe, ciepłe, odporne na pleśń i grzyby ściany, tworzące zdrowy klimat wewnętrzny domu
Tynki gliniane i wapienne pozwalają z kolei na świetną regulację wilgotności w pomieszczeniach, oczyszczają z emisji chemicznych i chronią przed szkodliwym promieniowaniem.
 
MIEJSCE WARSZTATÓW Kraków- Tyniec, siedziba Ekocentrycy
PROGRAM WARSZTATÓW 20.08 – 02.09.2018
Każdego dnia warsztatów pracujemy w godzinach od 9.00 do 17.30 – od poniedziałku do soboty.
W przerwach zbieramy się razem na posiłki i raz dziennie na sesję podsumowującą naszą pracę z poprzedniego dnia. Wieczorami mamy wolny czas na studiowanie i relaks. Możemy również cieszyć się bogatą biblioteką książek i eko-filmów Aloshy i Barbary oraz wartościowymi rozmowami z innymi uczniami. W godzinach porannych proponujemy dla chętnych zajęcia z jogi, a wieczorem pływanie w jeziorach w niedalekim Kryspinowie.
 
Jeśli dokonasz wpłaty zaliczki do 08 lipca 2.200zł / 500 euro dostaniesz dodatkowo od Aloshy internetowy kurs Living Bio-Dome Master Class o wartości 260 USD.
Cena warsztatów wynosi 950 Euro i obejmuje pełne wyżywienie wegetariańskie oraz noclegi . Dla pierwszych zgłaszających się dostępnych jest dostępnych kilka łóżek w pokojach kilkuosobowych, a także miejsca campingowe. Można przyjechać na miejsce dzień wcześniej.
 
Alosha Lynov
Barbara Wojtkowska