liliandia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym warsztacie biobudownictwa organizowanym przez Ekocentryków oraz Lilianę Mikła.

 

Warsztaty Biobudownictwa METAMORFOZA STAJNI_LILANDIA 2014

Miejsce: LILANDIA, Podżar 10, 97-420 Szczerców, woj. Łódzkie

Termin: 14.08 -17.08 .2014

Cena: 150 zl za dzień, cena za 4 dni – 500 zł

Prowadzący: arch. Barbara Wojtkowska , Bartosz Kurzeja www.ekocentrycy.pl

 

PROGRAM WARSZTATÓW:

8.00 – 9.00 gimnastyka, tai chi, biegi, spacery nordic walking, (dla chętnych)

9.00 – 9.30 wiejskie śniadanie

10.00- 17.00 warsztaty praktyczne- tynki gliniane i wapienne, budowa pieca z gliny a także decoupage i renowacja mebli

13.00 – 14.00 – obiad

17.00 – 18.00 – kolacja

19.00 – 21.00 -wykłady

 

W czasie warsztatów pracujemy przy tynkowaniu pomieszczeń socjalnych nowego budynku stajni tynkiem glinianym i wapiennym . Uczestnicy mają szansę zapoznać się z różnymi metodami budowania z naturalnych materiałów – gliny, słomy i wapna, . Po zajęciach praktycznych zapraszamy na wykłady z prezentacjami, dotyczące metod biobudownictwa, zdrowego życia, fraktalnej architektury oraz zagadnień związanych z pozyskaniem pozwoleń na budowę na budynki niekonwencjonalne. Codziennie proponujemy również zajęcia psychologiczne z podnoszenia samoświadomości, uważnego życia i rozwoju osobistego . Zapewniamy narzędzia i materiały do pracy oraz smaczne posiłki. Prosimy o przybycie z własną odzieżą roboczą oraz rękawicami i otwartą głową. Noclegi : -nocleg dla hardkorowców w stodole na sianie, -udostępniamy również bezpłatnie pole namiotowe -dla księżniczek hotel Turmot- nieopodal (6km) -dla niewybrednych nocleg u wiejskich gospodyń w miejscowości Żar i Podżar 20zł/noc w sprawie noclegu tel. Liliana 603 520 358 Opłata za warsztaty płatna przelewem na konto Fundacji Numer konta: 88 1050 1445 1000 0090 6300 1110, ING Bank Ślaski Posiadacz konta: Fundacja Królewski Szlak Tytuł wpłaty: warsztaty LILANDIA Tematy oraz Technologie stosowane na budowie : a) glina – przygotowanie zaprawy , tynkowanie glina lekka, zaprawa gliniana- rodzaje, sposoby nakładania – tynkowanie tynkiem glinianym oraz tynkiem wapiennym, b) kompendium wiedzy inwestora biobudownictwa w Polsce – urzędy, – pozwolenia, – koszty, realne koszty, – zakres prac (co można samemu, a gdzie fachowcy i maszyny)

 

Prowadzący:

Barbara Wojtkowska-Guicherit – założycielka Fundacji Królewski Szlak oraz Spółdzielni Socjalnej Ekocentrycy, (obecnie Biuro Architektura_Holistyczna EKOCENTRYCY) prowadząca wykłady i zajęcia w trakcie warsztatów – jest architektem, projektantem, specjalistą biologii budowlanej i biobudownictwa, W ciągu 20 lat spędzonych w Holandii – była aktywnym członkiem Holenderskiej organizacji VIBA (Stowarzyszenie i Fundacja Integralnej Bio-logicznej Architektury), studiowała zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju w budownictwie oraz baubiologii, czyli szeroko pojętego wpływu, jakie środowisko budowlane wywiera na zdrowie człowieka. Barbara jest specjalistą w wielu pokrewnych dziedzinach-stosuje geomancję, geometrię fraktalną i radiestezję w swoich projektach. Uczy budowania z naturalnych materiałów, technologii strawbale i earthship oraz sposobów na życie niezależne od rachunków.

Bartosz Kurzeja – fizyk i wykładowca, specjalista w dziedzinach związanych z neofizyką i geometrią fraktalną. W 2011 roku wraz z Barbarą Wojtkowską założył Spółdzielnie Socjalną Ekocentrycy. Poprzez liczne prezentacje, szkolenia, warsztaty, wywiady oraz audycje internetowe przyczynia się do znacznego poszerzenia świadomości na temat nowych, źródeł energii, niekonwencjonalnych metod leczenia oraz możliwości wykorzystania materiałów biodegadowalnych w budownictwie. informacje i zapisy : Bartosz Kurzeja, tel. 729635586,12 2595003

email: kontakt@ekocentrycy.plekocentrycy@gmail.com

Uwaga ! Rezerwacja następuje po wpłaceniu zaliczki na warsztaty na konto Fundacji -min 100 zł